Co byste měli vědět o solárních panelech

Dali jsme pro Vás dohromady pár užitečných typů

Fotovoltaická elektrárna nevyrábí žádnou energii, jen přeměňuje světelnou energii na elektrickou. To vše dělá s nulovými náklady na vstupní energii, bez mechanického opotřebení a prakticky všude, kam dopadá sluneční záření. Pokud tedy vlastníte FVE, nic nevyrábíte, pouze přeměňujete formu energie a za tuto činnost nemusíte nikomu nic platit.

Na nové instalace FVE nebyla v ČR poskytována žádná dotace. Nyní můžete mít dotováno až 100 000 Kč. Klikněte na tento odkaz, vyplňte formulář a my Vám tuto dotaci zařídíme.

Pokud elektrickou energii vyrobenou zdarma FV panely, použijete k pohonu tepelného čerpadla, přibližně trojnásobně znásobíte množství zdarma získané energie.

Ostrovní systém neznamená pouze snížení nákladů na elektrickou energii z 5 Kč/kWh na 0 Kč, ale i soběstačnost – nezávislost na síti. Ačkoliv se to nezdá, síť ohrožuje mnoho faktorů (viz níže)

Rozvodná síť nedokáže akumulovat energii, do sítě se musí dodávat tolik energie, jaká je aktuální spotřeba.

Síť není dimenzována na funkčnost v případě přerušení dodávek zemního plynu v zimním období. Kdyby více lidí doma zapnulo přímotopy, síť okamžitě zkolabuje.

Struktura sítě nemůže vyloučit plošné výpadky, existuje mnoho potencionálních příčin výpadku.

Pro některé spotřebiče (např. 19,5 V nabíječku na notebook) lze u malých instalací použít DC/DC měnič (booster), který dokáže vyrobit 19,5 V i z jedné dvanácti voltové baterie

V České republice, na rozdíl od Německa se oficiálně nesmí připojovat záložní střídače do rozvodné sítě, smí se používat pouze pro ostrovní systémy.

Ačkoliv se elektrická energie prodává včetně všech daní a poplatků obvykle za 3 – 5 Kč/kWh, její reálná hodnota (výkupní cena bez dotací) je přibližně 1 Kč/kWh.

Na území ČR můžete být poměrně jednoduše soběstační přibližně od jara do podzimu. Na zemský povrch dopadá daleko více energie, než k životu potřebujeme. Jde jen o to, kdo tuto energii sám využívá pro svoji potřebu a kdo jen platí ostatním za to, že využívají energii zdarma (poplatky na OZE).

Zařídíme Vám solární panely i s dotací 100 000 Kč!
Stačí vyplnit formulář. Ozveme se Vám.

+420 566 440 009

info@schlieger.cz

  • Chotěboř
    Sokolohradská 629
  • Praha
    Táboritská 1000/23
  • Další pobočky
    Pro více informací volejte +420 566 440 009
Schlieger 2015