Máte FVE připojenou na síť, dodáváte přebytky elektrické energie do sítě a následně tuto energii draze kupujete zpět v době, kdy slunce nesvítí? Možná byste měli byste zvážit některé z těchto řešení:

 1. Přebytky energie můžete uplatnit k ohřevu vody – nejlépe pomocí tepelného čerpadla, které zisk obohatí o energii ze vzduchu, která je rovněž zdarma. Toto řešení je provozuschopné od jara do podzimu tedy ¾ roku, oproti méně efektivnímu přímému ohřevu vody topným tělesem, které Vám spolehlivě zajistí ohřev vody jen v létě (¼ roku). Rozdíl zda-li za ohřev platíte ¼ roku nebo ¾ roku je nezanedbatelný.
 2. Akumulace elektrické energie do baterií a její následné využití po západu slunce. Elektrická energie je výrazně dražší než teplo, navíc má daleko více možností využití. Pro srovnání 1 kWh zemního plynu stojí 0,7 až 1 Kč, elektrická energie je přibližně 5x dražší.
 3. Kombinací obou opatření.

Mnoho vlastníků fotovoltaických elektráren může od svých odběratelů energie výhodně získat tzv. Wattrouter, který lze využít právě k efektivnímu nakládání s přebytky energie. Wattrouter umíme individuálně naprogramovat tak, aby přebytky energie bylo možné využít k ohřevu teplé vody nebo akumulaci do baterií, které zároveň mohou sloužit jako záložní zdroj.

Máte zájem o solární panely? Vyřešíme vše včetně sta tisícové dotace.
Stačí jen vyplnit formulář, ozveme se Vám.

+420 566 440 009

info@schlieger.cz

 • Chotěboř
  Sokolohradská 629
 • Praha
  Táboritská 1000/23
 • Další pobočky
  Pro více informací volejte +420 566 440 009
Schlieger 2015