kotlikovadotace_pozadir

Co je nejdůležitější?

> Na tepelné čerpadlo můžete získat až 127 500 Kč
> Kotlíková dotace se vztahuje pouze na rodinné domy
> Dům musí mít energetickou třídu C (více o tom níže)
> Výše dotace je od 70% do 85%
> Starý kotel musí být zlikvidován

Jaké jsou podmínky a podrobnosti?

Na co se dají peníze využít?

Peníze můžete použít na zdroje tepla a náklady na jejich instalaci. To zahrnuje otopné soustavy a jejich rekonstruce včetně regulace a měření. Jde je použít i na služby energického speciality a projektovou dokumentaci. Pro Vás bude nejzajímavější, že jimi jde zaplatit až 80% z nového tepelného čerpadla.

Co je třeba doložit?

Nejprve bychom rádi řekli, že pokud se rozhodnete pro nové tepelné čerpadlo a spojíte se proto s námi, vše ohledně dotace Vám zařídíme a Vy nebudete muset skoro hnout prstem. Je to naše práce. Pokud byste si chtěli zařídit sami, určitě nezapomeňte průkaz energetické náročnosti budovy (PENB) a technické schéma zapojení zdroje tepla. Také budete muset uvést typ, materiál a výkon stávajícího kotle. Také je potřeba jeho dokumentace. K tomu všemu je potřeba přiložit žádost o poskytnutí dotace a případně další přílohy. Záleží na každém kraji.

Jak dotaci získat?

Můžete kontaktovat Schlieger  a nechat si vše zařídit nebo můžete počkat, až Vás kraj vyzve. Každý kraj bude mít trošku jiné podmínky. Půjde hlavně o to, jestli kraj podpoří výměnu celé škály zdrojů, jestli bude proplácet zadateli a nebo přímo dodavateli. Některé podmínky zůstanou pro všechny stejné. Den apříklad o výši dotace, minimální parametry u zdrojů tepla a mikro-energetická opatření domů.

Jak je to s energetickou náročností domu?

Pokud má Váš dům energetickou třídu C, můžete kotel instalovat. Pokud má horší energetickou třídu, bude třeba provést mikro-energetická opatření. Dotace taková opatření zahrnuje. Můžete na ně dostat až 20 000 Kč. Pokud se rozhodnete o rozsáhlejší zateplení, můžete Kotlíkovou dotaci kombinovat s dotacemi Nová Zelená Úsporám.
Nevíte, jak jste na tom s energetickou třídou domu? Schlieger Vám to v rámci instalace nového zařízení zjistí a také zařídí kotlíkovou dotaci. Stačí kliknout na tlačítko níže.

Stačí vyplnit krátký formulář

Vaše údaje nikdy nikomu nepředáme. Na jejich základě se Vám ozve náš zástupce a společně zjistíte, které řešení je pro Vás nejlepší.
+420 566 440 009

info@schlieger.cz

  • Chotěboř
    Sokolohradská 629
  • Praha
    Táboritská 1000/23
  • Další pobočky
    Pro více informací volejte +420 566 440 009

Schlieger 2015