Návratnost systému
solárního ohřevu vody

a kolik ušetří

Systém solárního ohřevu vody může u průměrné domácnosti ušetřit až 14 000 Kč ročně. Životnost systému bývá bez potíží i 25 let, což vytváří úsporu přes 350 000 Kč. Systém pro průmernou domácnost Vás přitom vyjde zhruba na 49 000 Kč, pokud si necháte zařídit dotaci. Úspora je tak zjevná a investice se vyplatí. Společnost Schlieger je tu od toho, aby Vám vše vysvětlila, zajistila kvalitní montáž i dotaci.

TIP: Odborník ze společnosti Schliegeru se může podívat
na Vaše individuální řešení a spočítat Vám návratnost.
Zodpoví i Vaše technické otázky a připraví Vám zdarma cenový návrh řešení.

Jaká je cena solárního ohřevu vody?

V případě solárního systému na ohřev vody pro průměrnou domácnost se cena pohybuje okolo 49 900 Kč, pokud uvažujeme dotaci 35 000 Kč. V této částce je zahrnuta kompletní dodávka systému na klíč i DPH.

Pokud si hodláte pořídit systém na ohřev vody a také přitápění do radiátorů nebo podlahového topení, cena se pohybuje okolo 90 000 Kč, pokud uvažujeme dotaci v hodnotě 50 000 Kč.  Cena zahrnuje i všechny technické součástky o kterých se můžete dočíst v principu fungování.

Kolik systém solárního ohřevu vody vlastně ušetří?

Kolik systém solárního ohřevu vody vlastně ušetří? Od března až do října není potřeba téměř žádný záložní zdroj (jako elektrická patrona nebo plynový kotel), solární kolektory většinou vše ohřejí sami. Můžete se stát, že bude týden pršet a tak jednou nebo dvakrát za období může záložní zdroj pomoci. Co se týká zimního období, tak je důležitý svit slunce. Záleží na sklonu kolektoru. Obecně můžeme říci, že solární kolektory nám ušetří až 70% nákladů za energii na ohřev vody v průběhu celého roku.

Jaká je životnost systému solárního ohřevu vody?

Životnost solárních kolektorů bývá mezi 20-25 roky. Většina částí systému je z hliníku. Tyto části tedy vydrží. Jednou za pět let je nutné vyměnit nemrznoucí směs, která teče mezi kolektorem a zásobníkem. Tato směs se často přehřívá na 120°C nebo i 150°C a tak ztrácí účinnost, proto se musí měnit.

Jaká je účinnost systému solárního ohřevu vody?

Nic Vám neohřeje vodu na sprchování efektivněji než trubicové solární kolektory. Účinnost se ovšem nedá určit jednoznačně. Žádné zařízení nemá 100% účinnost. Spalovací motor má účinnost třeba jen okolo 25%. Solární kolektor mývá účinost mezi 50% a 80%. Účinnost je závislá na okolních podmínkách provozu kolektoru jako je sluneční záření nebo venkovní teplota. Ve výsledku se průměrná provozní účinnost solárního kolektoru pohybuje od 50% – do 60%.

Jaký by měl mít solární kolektor sklon?

Sklon solárníc kolektorů by měl být 45°. Je to efektivní sklon po celý rok. V zimě je slunce níž a tak potřebujeme vyšší sklon kolektorů, aby mířilo kolmo na trubice. V létě stačí nižší sklon a není to tak důležité, protože světla je dost a často budete mít tepelné přebytky.

TIP: Naši experti Vám poradí, jak nejlépe
řešit solární kolektory na Vaší střeše
a navíc Vám vypracují cenový návrh zdarma.

Stačí vyplnit krátký formulář

Vaše údaje nikdy nikomu nepředáme. Na jejich základě se Vám ozve náš zástupce a společně zjistíte, které řešení je pro Vás nejlepší.
+420 566 440 009

info@schlieger.cz

  • Chotěboř
    Sokolohradská 629
  • Praha
    Táboritská 1000/23
  • Další pobočky
    Pro více informací volejte +420 566 440 009

Schlieger 2015