banner

Jaká je cena a návratnost?

Tepelné čerpadlo vzduch-voda pro dům se ztrátou 9-10 kW s dodávkou na klíč Vás vyjde bez dotací zhruba na 150 000 Kč. Pro dům se ztrátou 18 kW se blížíme bez dotací k hranici 200 000 Kč. Částky jsou včetně montáže na klíč a DPH. Dotace pro systém vzduch-voda nyní ušetří 60 000 Kč.

Co se týká úspory, záleží na Vašem současném zařízení. Pokud máte elektrokotel, ušetříte až 70% nákladů na vytápění. Pokud máte plynnový kotel, ušetříte 45% nákladů. Vzhledem k návratnosti, jde o velikost Vašeho objektu. U průměrných domů je to šest až osm let. S novou Kotlíkovou dotací se tato doba může zkrátit až na dva roky.

Máte zájem o tepelné čerpadlo vzduch-voda?
Vše Vám vysvětlíme, zařídíme a získáme pro Vás dotaci až 80 000 Kč!

Ušetřete až 80%: Kotlíková dotace

Ušetřete až 127 500 Kč na novém tepelném čerpadle. Podmínkou je mít dům s energetickou třídou C a lepší. Pokud tuto podmínku nesplňujete, dotace Vám nabízí ještě 20 000 Kč na malé mikro-energetické úpravy. Vše ohledně dotace Vám vyřídí expertní team naší společnosti.

Ušetřete až 55%: Nová zelená úsporám

Ušetřete 60 000 Kč na novém tepelném čerpadle typu vzduch-voda. Žádost o tuto dotaci je komplexní složitý proces, ale naše firma takových dotací vyřídila stovky. Víme jak na to a rádi Vám pomůžeme.

Jak tepelné čerpadlo vzduch-voda funguje?

1
2
3
4
5
6
7
1

Ventilátor nasává vzduch z okolního prostředí. Díky ventilátoru profoukává vzduch výparníkem.

2

Toto je detail výparníku. Ve výparníku protéká chladivo, které nasává teplotu ze vzduchu, který výparníkem prochází.

3

Kompresor stlačí vodu a zvýší její teplotu.

4

Voda ve výměníku předává teplo Vašemu otopnému systému.

5

Naše tepelná čerpadla mají speciální izolační vrstvu. Z čerpadla tak uniká mnohem méně tepla a zvyšuje se účinnost.

6

Antivibrační konstrukce zajišťuje, že se pohyb z tepelného čerpadla nepřenáší do Vaší otopné soustavy.

7

Zde vidíte detail spojení mezi Vaším otopným systémem a tepelným čerpadlem.

V zemi, vzduchu a ve vodě je velké množství tepla. Toto teplo má nízkou teplotu a to je důvod, proč ho nemůžeme napřímo použít pro vytápění nebo ohřev. My toto teplo ovšem chcete využít. Jak na to? Potřebujeme ho zkrátka převést na vyšší teplotu. Přesně pro to je tu tepelné čerpadlo. Jeho nejdůležitější aspekt je látka, která má bod varu velice nízko. Této látce se říká chladivo. Bod varu chladiva musí splňovat jednu podmínku. Musí mít nižší teplota než je teplota prostředí ze které je teplo čerpáno.

Tepelné čerpadlo vzduch-voda pomocí ventilátoru vtáhne teplo do sebe. Chladivo se vypařuje právě díky tomuto teplu, které má nízkou teplotu. Chladivo získává plynný stav. Tato pára je stlačena v součástce jménem kompresor, čímž se její teplota hodně zvýší. Zvýší se až na úroveň, která je použitelná k vytápění nebo ohřevu vody. Veškeré chladivo (pořád v plynném stavu) se dostává do kondenzátoru. Odtud Vám vytápí dům, byt nebo ohřívá vodu. Své teplo chladivo už předalo a tak nyní opět kapalní a teče zpět. Poté zase pokračuje, opět nabírá teplo z okolního prostředí, vypařuje se, zvyšuje teplotu v kompresoru a ohřívá Váš dům. Cyklus běží pořád dokola. Proto se tepelné čerpadlo nevyžaduje údržbu. Provozní náklady jsou mnohem nižší než u plynových a elektrických kotlů.

Máte dotaz? Zeptejte se

Výhody tepelného čerpadla vzduch-voda

Odolnost

Klimatické podmínky pro provoz tepelného čerpadla v České republice jsou skvělé. Průměrná teplota vzduchu se v zimě pohybuje kolem 4 stupňů celsia. Vyplývá z toho, že účinnost tepelného čerpadla vzduch-voda je i v tomto období vysoká. Některá tepelná čerpadla navíc s přehledem zvládají i teplotu -25 stupňů. I kdybyste venku mrzli a pomalu Vám nestačily dvě bundy, tepelné čerpadlo Vám bude stále ohřívat vodu a vytápět.

Nenáročnost

Tepelné čerpadlo vzduch-voda je výhodnější na instalaci. Když chcete tepelné čerpadlo vzduch-země, musíte si nechat vybudovat plošné zemní kolektory nebo hlubinné vrty. To u systému vzduch-voda nehrozí. Není náročné na prostor a jeho instalace zabere mezi jedním a třema dny, v závislosti na tom, jestli Vaše obydlí vykazuje nějaké speciální znaky. Je také o hodně levnější.

Cena/výkon

Poměr cena/výkon je nejlepší ze všech typů čerpadel. Díky tomu, že Česká republika zažívá každý rok dlouhou a mírnou topnou sezónu, je provoz tepelného čerpadla vzduch-voda velmi ekonomický. Průměrný topný faktor se pohybuje kolem čísla 3. Topný faktor je poměr mezi spotřebovaným teplem a vyprodukovanou energií. Topný faktor se mění s teplotou. S teplotou tento faktor stoupá, takže si dávejte vždy pozor, při jaké teplotě je topný faktor uveden.

Kompakt Air Premium

Tepelná čerpadla vzduch/voda KompaktAir Premium jsou novou řadou tepelných čerpadel i pro ty nejnáročnější uživatele. Jsou vybeveny špičkovou regulací SIEMENS a novými kompresory Scroll. Díky těmto technologiím dosahují tepelná čerpadla vynikajících parametrů a patří tak mezi nejúspornější tepelná čerpadla na českém trhu. Samozřejmostí je ovládání přes PC a Smartphone.

Na tepelná čerpadla řady PREMIUM Vám ZDARMA zajistíme dotaci v hodnotě až 60 000 Kč.

+420 566 440 009

info@schlieger.cz

  • Chotěboř
    Sokolohradská 629
  • Praha
    Táboritská 1000/23
  • Další pobočky
    Pro více informací volejte +420 566 440 009

Schlieger 2015