Jednička v počtu realizací v ČR
566 440 008 Po–Pá: 9–16 hod.

Fotovoltaické elektrárny

Výkonné a spolehlivé systémy, které vytáhnou ze slunce maximum. Konzultace zdarma. Garance dotace. Velkorysé záruky.

Mám zájem

Nejnovější montáže

Nová zařízení instalujeme po celé České republice. Tohle jsou ta nejnovější.

ZDARMA osobní konzultace

Přímo na místě zhodnotíme nemovitost a doporučíme nejvýhodnější řešení.

6 053 realizací po ČR

Jsme jednička trhu. Solární systém i tepelné čerpadlo vám postavíme v nížinách i na horách.

Zajištění vyřízení dotace

Vyřídíme vám dotaci v plné výši po splnění všech podmínek programu NZÚ.

Bezkonkurenční záruky

Nadstandardní záruky až 30 let nejen na materiál, ale také na práci.

Nejoblíbenější systémy

Nejžádanější

Fotovoltaické elektrárny s baterií

s baterií

Přebytečná energie se akumuluje do baterií pro pozdější využití

Funkce záložního zdroje

Zjistit více

Fotovoltaické elektrárny s tepelným čerpadlem

s tepelným čerpadlem

Při přebytku je spuštěno tepelné čerpadlo. Energie se akumuluje do užitkové a topné vody

Řešení bez kompromisů

Zjistit více

Fotovoltaické elektrárny s ohřevem vody

s ohřevem vody

Přebytečná energie se akumuluje do užitkové a topné vody

Ekonomicky výhodné řešení

Zjistit více

6 053 realizací po celé České republice

  • Jsme jednička na trhu v počtu realizací.
  • Solární systém i tepelné čerpadlo vám postavíme v nížinách i na horách.
  • Vlastní proškolené týmy montážníků

Chci konzultaci zdarma

6 053 realizací po celé České republice

Naše systémy fungují také na Slovensku, v Německu a dalších zemích EU.

Další realizace

Jak to funguje

1

Nezávazná poptávka

Do 48 hodin od odeslání poptávky se vám ozve náš technický specialista a vysvětlí vám, z jakých variant si můžete vybírat. Probere s vámi spotřebu domácnosti, zjistí potřebné údaje o vaší střeše a zeptá se na případné individuální požadavky.

2

Technický návrh a odhad ceny
Do 48 hodin

Zpracujeme všechny podklady, které jsme od vás získali, a připravíme vám rámcovou nabídku. Najdete v ní přehledný soupis použitých komponent, výpočet úspor a dobu návratnosti vaší investice.

3

Návštěva technika u vás
Do dalších 48 hodin

Přímo na místě instalace s vámi vše detailně prozkoumá a probere náš technik. Zakládáme si na špičkové instalaci, garantovaném vyřízení dotace a bezproblémovém zapojení do sítě. Proto raději dvakrát měříme a jen jednou stavíme.

4

Jasná a férová nabídka
Další pracovní den

Hned po návratu technika začneme chystat nabídku, která bude šitá na míru vašim potřebám. Zohledníme v ní vaši střešní krytinu, navrhneme nejlepší umístění panelů na střeše a propočítáme nejvhodnější parametry všech komponent.

5

Podpis smlouvy
7–14 dní

Jakmile odsouhlasíte navržené řešení, připravíme vám návrh smlouvy s jasným a přehledným rozpočtem. Po podpisu smlouvy se okamžitě pouštíme do práce.

6

Vypracování žádosti o dotaci
Průměrně 22 dní

Vypracujeme energetický posudek a vytvoříme projektovou dokumentaci. Jen s těmito materiály lze žádat o dotaci. Vše ale vyřídíme za vás.

7

Montáž, instalace a testování
Cca 30 dní

Instalaci provede náš profesionální tým zkušených montážníků. Systém zprovozní, vysvětlí vám jeho funkčnost a ukážou vám, jak jednoduše ho můžete ovládat pomocí aplikace v chytrém telefonu.

8

Revize systému
2–3 dny

Vyšleme k vám revizního technika, který prověří správnost zapojení celého systému a předá vám dokumenty nezbytné pro připojení do distribuční sítě (ČEZ, PRE nebo EDG).

9

Připojení do distribuční sítě
Týden až 30 dní od dokončení instalace

Abyste mohli systém využívat i s případnými přetoky do sítě, musí za vámi přijel ještě technik z vaší distribuční sítě. Ten celý systém znovu prověří a připojí vás do sítě.

10

Vyplacení dotace
6 týdnů od doložení dokumentace

Hned po připojení do sítě pošleme veškerou dokumentaci na Státní fond životního prostředí. Jakmile úředníci dokumenty zpracují, vyplatí vám dotaci na účet.

Celý proces od poptávky přes realizaci až po vyplacení dotace zvládneme
v průměru za pouhé 3 měsíce.

Záruky

Více než 95 % našich instalací nepotřebuje ani po 3 letech žádné opravy či servis. I přesto vám nabízíme naprosto bezkonkurenční délky záruk.

Mám zájem

30 let

na výkon FV panelů

12 let

na mechanické
součásti FV panelů

20 let

na střídač

2 roky

na ostatní komponenty
(přepěťové ochrany, jističe, elektroměr, kotvící materiál atd.)

Časté dotazy

Jakou mám jistotu, že na fotovoltaiku dostanu dotaci?

Zajistit úspěšné zažádání i vyplacení dotace na fotovoltaickou elektrárnu se nám podaří téměř vždy. Problematický průběh může nastat pouze v případě, že nesplňujete podmínky dotačního programu Nová zelená úsporám nebo když se vámi uvedené informace ukážou jako nepravdivé.

Naši zkušení a informovaní specialisté s vámi podmínky dotačního programu do detailu proberou. Nemusíte se tedy obávat, že jim neporozumíte. Poradíme vám, co pro splnění podmínek dotace učinit a budeme vám po celou dobu nápomocni.

Za jak dlouho budu mít fotovoltaiku na střeše?

Celý proces od poptávky přes realizaci až po vyplacení dotace zvládneme v průměru za pouhé 3 měsíce. Pokud vás zajímají podrobnosti, můžete se podívat na detailní harmonogram.

Kolik díky fotovoltaické elektrárně ušetřím?

To vždy záleží na mnoha faktorech. Výše úspor se mění už jen podle toho, pro jaký systém fotovoltaiky (s baterií, s tepelným čerpadlem nebo s akumulací do vody) se rozhodnete. Mezi další důležité faktory patří výše vaší spotřeby, ceny vašeho dodavatele elektrické energie a (ne)výhodnost vašich současných zařízení. Pokud teď topíte například elektrokotlem, dokážete díky vhodně navržené fotovoltaické elektrárně ušetřit až 90 % nákladů. Konkrétní výši úspor zjistíte na základě energetického posudku, který vám pečlivě připravíme.

Nemám střechu na jih. Je to problém?

Pokud nemáte střechu na jih, nic se neděje. Panely lze umístit na východní i západní stranu. V takovém případě se přidávají 2 až 4 panely navíc. To proto, aby elektrárna dosahovala požadovaného výkonu.

Jsou vaše výrobky z Číny?

Některé suroviny a prvosoučástky jsou také z Číny. Jednoduše proto, že se nikde jinde na světě nevyrábějí. Ve Schliegeru si velmi zakládáme na kvalitě a všechny naše subdodavatele opakovaně a důkladně prověřujeme. Většina výrobců našich komponent ale sídlí v Evropě (Německo, Nizozemí) nebo v USA.

Kdo mi bude fotovoltaickou elektrárnu montovat?

Ve Schliegeru si zakládáme nejen na kvalitě našich produktů, ale také na precizní instalaci. Právě proto na montáže nevyužíváme neprověřené externí dělníky, ale výhradně vlastní týmy profi montážníků. Pravidelně je proškolujeme, a tak si hravě poradí rovněž se všemi inovacemi. I díky tomuto přístupu nepotřebuje 95 % našich instalací žádný servis ani po 3 letech provozu.

Další otázky a odpovědi

Chci cenovou nabídku na fotovoltaickou elektrárnu

  • Získáte cenovou nabídku přesně pro vaši nemovitost. Do 48 hodin a nezávazně.

Proč chcete telefon? Pro co nejrychlejší řešení vaší poptávky vám budeme nejprve volat. Hovorem pohlídáme i to, aby e-mailová odpověď neskončila nedopatřením ve spamu.

Proč chcete okres? Díky informaci o okresu k vám vyšleme nejbližšího technického specialistu, aby s vámi zakázku prošel. Minimalizujeme tak čas, který čekáte na nabídku.