Fotovoltaická elektrárna s baterií, nebo s akumulací do vody?

3 minuty čtení začátečník fotovoltaika

Před pár lety dávali Češi přednost fotovoltaice s akumulací do ohřevu vody. V neprospěch fotovoltaického systému s baterií tehdy hovořila vyšší pořizovací cena baterie a taky její menší životnost. Dnes už je vše jinak. Technologický vývoj zásadně prodloužil životnost baterií až na 10 000 nabíjecích cyklů a také snížil pořizovací cenu. Díky tomu se karty zcela obrátily a 70 % našich zákazníků si nechává postavit fotovoltaickou elektrárnu s baterií. Jaké výhody tento systém přináší?

Fotovoltaiku s baterií využijete i večer nebo při výpadku proudu

Pokud máte fotovoltaický systém s baterií a vaše elektrárna vyrábí víc elektřiny, než aktuálně potřebujete, můžete opravdu jásat. Přebytečná elektřina se totiž průběžně ukládá do baterie. To je pro vás obrovská výhoda, protože právě z baterie čerpáte elektrickou energii v době, kdy vaše soláry žádnou elektřinu nevyrábějí – třeba večer.

Fotovoltaická elektrárna s baterií má ale také další výhody:

  • Poslouží jako záložní zdroj při blackoutu.
    Pokud ve vaší lokalitě dojde k výpadku elektrického proudu, můžete dál svítit, dívat se na televizi a používat všechny další elektrospotřebiče. Elektřinu jim totiž během blackoutu dodává vaše baterie. Ta funguje jako záložní zdroj jak v případě plánovaných odstávek distribuční sítě, tak i při výpadcích, které způsobí řádění přírodních živlů (bouřka, mráz…).
  • Získáte vyšší dotaci.
    Na fotovoltaický systém s baterií dostanete dotaci až 155 000 Kč. Stačí si pořídit elektrárnu s výkonem alespoň 4 kWh a baterii s kapacitou minimálně 10 kWh. Máte nemovitost v Karlovarském, Moravskoslezském nebo Ústeckém kraji? Pak získáte ještě větší příspěvek – dotace se může vyšplhat až na 170 000 Kč. Pokud se rozhodnete pro variantu s akumulací do vody, stát vám na ni přispěje maximálně 55 000 Kč. Dotaci vyřídíme za vás, a pokud na ni máte nárok, garantujeme vám, že ji získáte.

Fotovoltaika s akumulací do vody je cenově dostupnější, ale večer vám elektřinu nedodá

Fotovoltaická elektrárna bez baterie vás bude stát méně, ale také na ni dostanete menší dotaci a celkově vám ušetří míň peněz než varianta s baterií. Jak je to možné?

Představte si, že je krásná letní neděle. Co děláte? Nejspíš jste někde na výletě. Slunce prahne, takže vaše fotovoltaická elektrárna běží na plný výkon. Jenže vy nejste doma, a tím pádem solární elektřinu využije jen pár trvale běžících spotřebičů typu lednička. Zbytek energie získané ze slunce poslouží na ohřev užitkové, popřípadě topné vody. Ale i potom má vaše elektrárna spoustu přebytků. Jenže je už nemá kam ukládat, a tak je pouští do sítě vašeho distributora.

Z výletu se vrátíte večer. Ať už si pak zapnete televizi, sporák, rychlovarnou konvici či cokoliv jiného, elektřinu pro tyto spotřebiče čerpáte ze sítě a musíte za ni tedy zaplatit svému dodavateli.

Pokud chcete dlouhodobě šetřit víc peněz za elektřinu, vyplatí se vám investovat do fotovoltaické elektrárny s baterií.

ZDARMA osobní konzultace

Přímo na místě zhodnotíme nemovitost a doporučíme nejvýhodnější řešení.

4 983 realizací po ČR

Jsme jednička trhu. Solární systém i tepelné čerpadlo vám postavíme v nížinách i na horách.

100% garance dotace

Máte nárok na dotaci? Vyřídíme ji za vás. Když neuspějeme, náklady platíme my.

Bezkonkurenční záruky

Nadstandardní záruky (např. 30 let na výkon panelů) nejen na materiál, ale také na práci.

Mám zájem o individuální cenovou nabídku zdarma

  • Ozveme se vám do 48 hodin
  • Expertní konzultace ZDARMA
  • Zašleme vám nabídku na míru

Odesláním formuláře uděluji souhlas společnosti Schlieger, s.r.o. ke
zpracování mých osobních údajů v souladu s evropským nařízením GDPR.