Jednička v počtu realizací v ČR
226 223 800 Po–Pá: 9–16 hod.

Half cell technologie a její výhody

2 minuty čtení 15. 7. 2021 Pokročilý fotovoltaika

Aktualizováno: 9. 3. 2022

Víte, kdy je půlka víc než celek? Třeba u solárních panelů pro fotovoltaické elektrárny. Stále častěji na nich místo tradičního celočlánkového provedení vídáme poločlánkové (half cell) moduly. Není divu. Přináší celou řadu benefitů.

Co jsou poločlánkové solární panely

Fotovoltaické panely s půlenými články (half cell) mají stejné rozměry jako klasické solární panely. Ovšem místo tradičních 60 nebo 72 článků jsou osazeny 120 nebo 144 půlenými články. Tato zdánlivě malá odlišnost přináší majitelům fotovoltaických elektráren mnoho výhod. Rádi vám představíme ty největší.

Jaké výhody vám přinesou půlené články

✓ Vyrábí i v polostínu. Když se spodní část běžného solárního panelu dostane do stínu, přestane vyrábět elektřinu. U poločlánkového panelu se to nestane. Pokud je zastíněna jeho dolní polovina, elektřinu stále produkuje jeho horní část a obráceně. Half cell technologie vám tedy zajistí vlastní elektrickou energii i během ranního svítání a večerního pološera.

✓ Vyšší výkon a nižší ztráty. Jestliže solární články zkrátíme na polovinu, na polovinu se sníží také proud. Díky tomu se zmenší odporové ztráty, a tak panely s půlenými články vyrobí víc energie než klasické panely.

✓ Menší plocha elektrárny. Vyšší výrobní efektivita poločlánků má za následek i to, že pro požadovaný výkon vám bude stačit menší počet fotovoltaických panelů. Solární elektrárna tak na střeše zabere méně místa. Rovněž zatížení vaší střechy bude díky half cell technologii výrazně menší.

✓ Nižší náklady na montáž. Méně panelů, to je také kratší doba montáže a menší počet montážního materiálu, jako jsou například stojany a svorky. Díky tomu všemu vám můžeme špičkové fotovoltaické elektrárny Schlieger nabízet za tak dobré ceny.

✓ Delší životnost. Solární panely s poločlánky jsou rovněž odolnější než jejich tradiční protějšky. Díky tomu, že jsou half cell panely menší, jsou také méně namáhány, a výrazně se tak snižuje riziko popraskání.

Chcete také vy fotovoltaickou elektrárnu s moderní technologií half-cell solárních panelů? Stačí vyplnit jednoduchý formulář. Rádi vám vše propočítáme a navrhneme nejlepší řešení přesně pro vaši nemovitost.

Schlieger se nám líbil, protože vyřídili dotaci, měli dobré termíny a cenu. Čerpadlo má příjemný zvuk, je to spíše šustění.

Petr Janda
rockový zpěvák kapely Olympic

ZDARMA osobní konzultace

Přímo na místě zhodnotíme nemovitost a doporučíme nejvýhodnější řešení.

6 549 realizací po ČR

Jsme jednička trhu. Solární systém i tepelné čerpadlo vám postavíme v nížinách i na horách.

Zajištění vyřízení dotace

Vyřídíme vám dotaci v plné výši po splnění všech podmínek programu NZÚ.

Štědré záruky

Nadstandardní záruky až 30 let nejen na materiál, ale také na práci.

Mám zájem o individuální cenovou nabídku zdarma

  • Získáte cenovou nabídku přesně pro vaši nemovitost. Do 4 dnů a nezávazně.

Proč chcete telefon? Pro co nejrychlejší řešení vaší poptávky vám budeme nejprve volat. Hovorem pohlídáme i to, aby e-mailová odpověď neskončila nedopatřením ve spamu.

Proč chcete okres? Díky informaci o okresu k vám vyšleme nejbližšího technického specialistu, aby s vámi zakázku prošel. Minimalizujeme tak čas, který čekáte na nabídku.

Více informací Možnost financování fotovoltaické elektrárny či tepelného čerpadla externí úvěrovou finanční službou.

Momentíček prosím! Vaše přání si právě teď pečlivě ukládáme.
Stránku neobnovujte. Každou chvíli vám potvrdíme, že už vše máme nahrané v našem systému.