Jednička v počtu realizací v ČR
226 223 800 Po–Pá: 9–16 hod.

Kdy je nejlepší čas na pořízení fotovoltaiky?

3 minuty čtení 8. 11. 2022 Začátečník fotovoltaika

Fotovoltaika na střechu

Chtěli byste šetřit pomocí fotovoltaiky, ale váháte, jestli je zrovna teď správná doba na tuto investici? Pozor, ať neprováháte svou příležitost. S trochou nadsázky se totiž dá říct, že nejlepší čas na pořízení fotovoltaické elektrárny byl včera. Druhý nejlepší čas je dnes. Proč? Čeká se. Na materiál. Na dotace. Na montážníky. Na revize. A tak se může stát, že první elektřinu vám fotovoltaika vyrobí klidně až za rok od podpisu smlouvy.

Někteří dodavatelé FVE stopli příjem objednávek

Zájem o fotovoltaické elektrárny se během posledního roku vyšplhal až na pětinásobek. Je tak velký, že někteří dodavatelé momentálně ani nepřijímají nové objednávky na instalaci fotovoltaiky. U ostatních se dodací lhůty z obvyklých tří až šesti měsíců několikanásobně prodloužily. Proč?

Chybí kvalifikovaný personál i materiál. Nedostatkovým zbožím jsou teď hlavně bateriestřídače. Fotovoltaických panelů je sice zatím dost, ale vázne jejich doprava z Asie.

Růžová není ani personální situace. I když dodavatelé fotovoltaických systémů chtějí rozšiřovat své týmy, na trhu práce zkrátka není tolik zručných montážníků, schopných obchodníků či administrativních pracovníků, kolik by bylo potřeba.

Málo je také úředníků, a proto se protahuje rovněž vyřízení dotací z programu Nová zelená úsporám. Prací jsou zavaleny i distributoři elektřiny, což zase oddaluje připojení FVE do sítě.

Nejen čekání, ale také zdražování

Nemilé události několika posledních let se dotýkají nejen našeho společenského života, ale rovněž našich peněženek. Výsledkem je dvojciferná inflace, která prodražuje výrobu i služby. Roste nejen cena materiálu, ale podstatně více se platí i za práci a dopravu. Do toho navíc skokově zdražily také energie. Za elektřinu některé domácnosti dnes platí až pětinásobek toho co vloni.

O to větší smysl ale dává investovat do fotovoltaické elektrárny právě teď. Rekordně drahá elektřina totiž rapidně urychlí návratnost fotovoltaiky.

3 důvody, proč si objednat fotovoltaiku hned

  1. Fixace ceny. Možná se vysněné fotovoltaiky nakonec dočkáte opravdu až za rok. Jenže tou dobou byste ji nejspíš pořídili o dost dráž. Férový dodavatel vám ji ale klidně i po ročním čekání nainstaluje za cenu, kterou máte ve smlouvě.
  2. Nejbližší možný termín instalace. Díky dnešní objednávce FVE budete v pořadníku realizací podstatně výš než váš soused, který to udělá o měsíc později. Jednoduché počty zkrátka říkají: Čím dříve si fotovoltaiku objednáte, tím dříve vám začne šetřit.
  3. Objednávkový stop stav. Nečekané události poslední doby jasně ukázaly, že stát se může cokoliv. Třeba i to, že se situace s výrobou a dodávkou komponent pro FVE ještě zhorší a i další dodavatelé fotovoltaik budou muset zastavit přijímání nových objednávek. Když si ale fotovoltaický systém objednáte u spolehlivé společnosti co nejdřív, tomuto černému scénáři se vyhnete.

Fotovoltaika od české jedničky v počtu realizací

Dobrá zpráva na konec. U nás ve Schliegeru si fotovoltaickou elektrárnu stále můžete objednat! Ano, aktuální zájem o fotovoltaiku je tak enormní, že také naše dodací lhůty se zákonitě prodlužují. Ale pořád přijímáme nové objednávky a rozhodně nenavyšujeme ceny dohodnuté ve smlouvách.

Pokud tedy chcete dát fotovoltaice zelenou, rádi vám připravíme nezávaznou cenovou nabídku. Jen prosíme o trochu trpělivosti – přestože neustále posilujeme tým, zájem o naše produkty je skutečně obrovský. Není divu. Ne náhodou jsme už pár let jedničkou českého trhu v počtu instalací fotovoltaických elektráren a tepelných čerpadel. Přejete si pomocí nich šetřit i vy? Ozvěte se nám.

ZDARMA osobní konzultace

Přímo na místě zhodnotíme nemovitost a doporučíme nejvýhodnější řešení.

9 726 realizací po ČR

Jsme jednička trhu. Solární systém i tepelné čerpadlo vám postavíme v nížinách i na horách.

Zajištění vyřízení dotace

Vyřídíme vám dotaci v plné výši po splnění všech podmínek programu NZÚ.

Štědré záruky

Nadstandardní záruky až 30 let nejen na materiál, ale také na práci.