Jednička v počtu realizací v ČR
566 440 008 Po–Pá: 9–16 hod.

Co jsou přetoky do sítě

2 minuty čtení Začátečník fotovoltaika

Co se děje, když vaše fotovoltaická elektrárna vyrábí víc elektřiny, než spotřebujete? Přebytek odchází do distribuční sítě. Odborně se tomu říká přetok do sítě. Můžete ho tam odevzdávat zdarma, anebo na něm vydělávat.

Pro lepší pochopení si vše můžeme vysvětlit na příkladu. Řekněme, že vaše fotovoltaika má výkon 4 kWh. Solární panely vyrobí dostatek elektřiny na pokrytí vaší aktuální spotřeby, dále na to, aby se ohřála voda ve vašem 300litrovém bojleru, a konečně třeba i na dobití vaší baterie.

Dejme tomu, že právě nejste doma, akumulátor je plně nabit a voda v bojleru ohřátá. Aktuální odběr vaší domácnosti je tak například jen 2 kWh. Co se děje s těmi zbývajícími dvěma? Nejspíš je odevzdáváte do distribuční sítě. Zadarmo. Tedy pokud nemáte se svým dodavatelem elektřiny uzavřenou smlouvu o výkupu přetoků.

Dáme vám bezkonkurenčně nejlepší cenu za přetoky do sítě

Bez platné smlouvy na výkup přetoků nedostanete od svého dodavatele za nadbytečnou elektřinu ani korunu. Ale ani výkupní cena není u většiny z nich závratně vysoká. Často se pohybuje v řádech několika haléřů za 1 kWh.

U některých dodavatelů elektřiny je situace o něco lepší a výkupní cena osciluje kolem jedné koruny. Avšak i to je velmi málo ve srovnání s cenou, kterou vám domluvíme ve Schliegeru.

Díky exkluzivní smlouvě se společností Bidli získá každý zákazník, který si nechá postavit kteroukoliv fotovoltaickou elektrárnu Schlieger, výkupní cenu 1 649 Kč za 1 MWh elektřiny. To je suverénně nejlepší nabídka na trhu.

Rádi ji dáme i vám. Stačí odeslat poptávkový formulář, který naleznete pod tímto článkem, a brzy se vám ozveme s návrhem nejlepšího fotovoltaického systému přesně pro vás.

Schlieger se nám líbil, protože vyřídili dotaci, měli dobré termíny a cenu. Čerpadlo má příjemný zvuk, je to spíše šustění.

Petr Janda
rockový zpěvák kapely Olympic

ZDARMA osobní konzultace

Přímo na místě zhodnotíme nemovitost a doporučíme nejvýhodnější řešení.

5 578 realizací po ČR

Jsme jednička trhu. Solární systém i tepelné čerpadlo vám postavíme v nížinách i na horách.

100% garance dotace

Vyřídíme vám dotaci v plné výši po splnění všech podmínek programu NZÚ.

Bezkonkurenční záruky

Nadstandardní záruky až 30 let nejen na materiál, ale také na práci.

Mám zájem o individuální cenovou nabídku zdarma

  • Získáte cenovou nabídku přesně pro vaši nemovitost. Do 48 hodin a nezávazně.

Proč chcete telefon? Pro co nejrychlejší řešení vaší poptávky vám budeme nejprve volat. Hovorem pohlídáme i to, aby e-mailová odpověď neskončila nedopatřením ve spamu.

Proč chcete okres? Díky informaci o okresu k vám vyšleme nejbližšího technického specialistu, aby s vámi zakázku prošel. Minimalizujeme tak čas, který čekáte na nabídku.

Odesláním formuláře uděluji souhlas společnosti Schlieger, s.r.o. ke
zpracování mých osobních údajů v souladu s evropským nařízením GDPR.