Jednička v počtu realizací v ČR
566 440 008 Po–Pá: 9–16 hod.

Výhody fotovoltaické elektrárny s tepelným čerpadlem

3 minuty čtení Začátečník fotovoltaika

Chcete na energiích ušetřit co nejvíc? Pomůže vám s tím vyladěná kombinace fotovoltaické elektrárny a tepelného čerpadla. Tahle dvojka totiž funguje na jedničku a díky dokonalé souhře dokáže ušetřit až 90 % vašich současných nákladů na energie. Jak je to možné?

Fotovoltaika na vaší střeše hravě pokryje nejen spotřebu vašich elektrických zařízení, ale napájí také tepelné čerpadlo. To pak ohřívá nádrž s vodou, která proudí do vašich kohoutků a stará se rovněž o vytápění domu.

Peníze máte zpět do 5 let

V čem spočívá kouzlo tepelných čerpadel Schlieger? Za jejich efektivitou stojí vysoký topný faktor. Naše tepelná čerpadla dosahují vynikající hodnoty až 4,4 COP (Coefficient of Performance – udává poměr mezi energií získanou a energií vloženou). Co to znamená v praxi? Že z 1 kWh elektřiny, kterou tepelné čerpadlo spotřebuje, dokáže vyrobit 4,4 kWh tepla. Díky tomu je fotovoltaická elektrárna v kombinaci s tepelným čerpadlem jednoznačně nejrychlejší cestou k úsporám za energie. Návratnost investice se u tohoto systému pohybuje jen v horizontu 3 až 5 let.

Ročně ušetříte desítky tisíc

Konkrétní výše úspor se samozřejmě odvíjí od řady faktorů. Mezi ty nejdůležitější patří například stávající forma vytápění. Nejvíce ušetříte, pokud momentálně vytápíte svůj dům pomocí elektrokotle. U něj můžete srazit své platby za elektřinu až o neuvěřitelných 90 %. Po přepočtu na peníze je úspora opravdu obrovská. U domů středních velikostí jde každý rok v průměru o částky převyšující 50 000 Kč.

Pokud momentálně používáte k vytápění plynový kotel, dokážete díky fotovoltaice s tepelným čerpadlem snížit náklady až o 50 %. V případě plynového kondenzačního kotle je to pak zhruba 30 %. To je pořád skvělá úspora, protože je velký rozdíl, zda za elektřinu ročně zaplatíte 50 000 Kč nebo jen 35 000 Kč.

Jde vám z těch čísel hlava kolem? Tak si je pěkně srovnejme do tabulky úspor:

Srovnání s → Kondenzační plynový kotel Plynový kotel Elektrický kotel
S FVE s TČ uspoříte → 30 %
současných nákladů
50 %
současných nákladů
90 %
současných nákladů

Dotaci až 150 000 Kč vyřídíme za vás

A nezapomeňte, že výrazně ušetříte už při samotném pořízení fotovoltaické elektrárny s tepelným čerpadlem. Dostanete na ni totiž dotaci až 150 000 Kč. Dotaci samozřejmě rádi vyřídíme za vás. A pokud na ni máte opravdu nárok, garantujeme vám, že ji skutečně získáte. Vy pro to musíte udělat jediné – ozvat se nám.

ZDARMA osobní konzultace

Přímo na místě zhodnotíme nemovitost a doporučíme nejvýhodnější řešení.

5 468 realizací po ČR

Jsme jednička trhu. Solární systém i tepelné čerpadlo vám postavíme v nížinách i na horách.

100% garance dotace

Vyřídíme vám dotaci v plné výši po splnění všech podmínek programu NZÚ.

Bezkonkurenční záruky

Nadstandardní záruky až 30 let nejen na materiál, ale také na práci.

Mám zájem o individuální cenovou nabídku zdarma

  • Získáte cenovou nabídku přesně pro vaši nemovitost. Do 48 hodin a nezávazně.

Proč chcete telefon? Pro co nejrychlejší řešení vaší poptávky vám budeme nejprve volat. Hovorem pohlídáme i to, aby e-mailová odpověď neskončila nedopatřením ve spamu.

Proč chcete okres? Díky informaci o okresu k vám vyšleme nejbližšího technického specialistu, aby s vámi zakázku prošel. Minimalizujeme tak čas, který čekáte na nabídku.

Odesláním formuláře uděluji souhlas společnosti Schlieger, s.r.o. ke
zpracování mých osobních údajů v souladu s evropským nařízením GDPR.