Jednička v počtu realizací v ČR
226 223 800 Po–Pá: 9–16 hod.

Výhody fotovoltaické elektrárny s tepelným čerpadlem

3 minuty čtení 2. 6. 2021 Začátečník fotovoltaika

Aktualizováno: 25. 3. 2022

Chcete na energiích ušetřit co nejvíc? Pomůže vám s tím vyladěná kombinace fotovoltaické elektrárny a tepelného čerpadla. Tahle dvojka totiž funguje na jedničku a díky dokonalé souhře dokáže ušetřit až 90 % vašich současných nákladů na energie. Jak je to možné?

Fotovoltaika na vaší střeše hravě pokryje nejen spotřebu vašich elektrických zařízení, ale napájí také tepelné čerpadlo. To pak ohřívá nádrž s vodou, která proudí do vašich kohoutků a stará se rovněž o vytápění domu.

Peníze máte zpět do 5 let

V čem spočívá kouzlo tepelných čerpadel Schlieger? Za jejich efektivitou stojí vysoký topný faktor. Naše tepelná čerpadla dosahují vynikající hodnoty až 4,4 COP (Coefficient of Performance – udává poměr mezi energií získanou a energií vloženou). Co to znamená v praxi? Že z 1 kWh elektřiny, kterou tepelné čerpadlo spotřebuje, dokáže vyrobit 4,4 kWh tepla. Díky tomu je fotovoltaická elektrárna v kombinaci s tepelným čerpadlem jednoznačně nejrychlejší cestou k úsporám za energie. Návratnost investice se u tohoto systému pohybuje jen v horizontu 3 až 5 let. Přechod na obnovitelné zdroje energie a posilování energetické soběstačnosti dává vzhledem k letošnímu šokovému zdražení energií čím dál tím větší smysl. Zatímco v lednu stála 1 MWh elektřiny na burze průměrně 1 400 Kč, v červenci se obchodovala už za 2 100 Kč. Vlastní zdroje energie tak mohou výhledově přinést ještě větší úspory.

Vývoj cen energie do roku 2021

Zdroj: OTE, roční zpráva o trhu s elektřinou

Ročně ušetříte desítky tisíc

Konkrétní výše úspor se samozřejmě odvíjí od řady faktorů. Mezi ty nejdůležitější patří například stávající forma vytápění. Nejvíce ušetříte, pokud momentálně vytápíte svůj dům pomocí elektrokotle. U něj můžete srazit své platby za elektřinu až o neuvěřitelných 90 %. Po přepočtu na peníze je úspora opravdu obrovská. U domů středních velikostí jde každý rok v průměru o částky převyšující 50 000 Kč.

Pokud momentálně používáte k vytápění plynový kotel, dokážete díky fotovoltaice s tepelným čerpadlem snížit náklady až o 50 %. V případě plynového kondenzačního kotle je to pak zhruba 30 %. To je pořád skvělá úspora, protože je velký rozdíl, zda za elektřinu ročně zaplatíte 50 000 Kč nebo jen 35 000 Kč.

Jde vám z těch čísel hlava kolem? Tak si je pěkně srovnejme do tabulky úspor:

Srovnání s → Kondenzační plynový kotel Plynový kotel Elektrický kotel
S FVE s TČ uspoříte → 30 %
současných nákladů
50 %
současných nákladů
90 %
současných nákladů

Dotaci až 200 000 Kč vyřídíme za vás

A nezapomeňte, že výrazně ušetříte už při samotném pořízení fotovoltaické elektrárny s tepelným čerpadlem. Dostanete na ni totiž dotaci až 200 000 Kč. Dotaci samozřejmě rádi vyřídíme za vás. Vy pro to musíte udělat jediné – ozvat se nám.

ZDARMA osobní konzultace

Přímo na místě zhodnotíme nemovitost a doporučíme nejvýhodnější řešení.

6 275 realizací po ČR

Jsme jednička trhu. Solární systém i tepelné čerpadlo vám postavíme v nížinách i na horách.

Zajištění vyřízení dotace

Vyřídíme vám dotaci v plné výši po splnění všech podmínek programu NZÚ.

Štědré záruky

Nadstandardní záruky až 30 let nejen na materiál, ale také na práci.

Mám zájem o individuální cenovou nabídku zdarma

  • Získáte cenovou nabídku přesně pro vaši nemovitost. Do 4 dnů a nezávazně.

Proč chcete telefon? Pro co nejrychlejší řešení vaší poptávky vám budeme nejprve volat. Hovorem pohlídáme i to, aby e-mailová odpověď neskončila nedopatřením ve spamu.

Proč chcete okres? Díky informaci o okresu k vám vyšleme nejbližšího technického specialistu, aby s vámi zakázku prošel. Minimalizujeme tak čas, který čekáte na nabídku.

Více informací Možnost financování fotovoltaické elektrárny či tepelného čerpadla externí úvěrovou finanční službou.

Momentíček prosím! Vaše přání si právě teď pečlivě ukládáme.
Stránku neobnovujte. Každou chvíli vám potvrdíme, že už vše máme nahrané v našem systému.