Jednička v počtu realizací v ČR
226 223 800 Po–Pá: 9–16 hod.

Výhody výkonnějších fotovoltaických panelů

3 minuty čtení 19. 7. 2022 Začátečník fotovoltaika

Aktualizováno: 25. 8. 2022

Obliba fotovoltaiky rapidně roste. Přirozená touha lidí šetřit svou peněženku je teď znásobená všeobecným zdražováním a vyhrocenou situací ve světě. Aktuální zájem o fotovoltaické elektrárny je tak enormní, že se nutně prodlužují dodací doby. To ale může mít i své výhody. Pokud si na domácí fotovoltaický systém musíte chvíli počkat, možná nakonec za stejné peníze dostanete víc muziky. Třeba v podobě výkonnějších solárních panelů.

Dají vám výkonnější panely, než máte ve smlouvě? Radujte se!

Mezi podpisem smlouvy a instalací fotovoltaiky uběhne klidně i půl roku. V lepším případě. Jenže všechno zlé je pro něco dobré. Během čekání totiž může váš dodavatel upgradovat některé prvky fotovoltaických elektráren. A když je to dodavatel férový, za modernější komponenty po vás nebude chtít žádný doplatek.

Možná ale každému není na první pohled jasné, kolik výhod mají výkonnější fotovoltaické panely. Tak si to pojďme přehledně shrnout.

V čem jsou FV panely s vyšším výkonem lepší

  • Větší výkon na menší ploše. Výkonnější FV panely jsou sice o něco větší než jejich předchůdci, ale budete jich potřebovat menší počet. Ve výsledku zaberou výkonnější fotovoltaické panely na střeše menší plochu a vytěží z ní více energie.
  • Úspora materiálu. A tedy i peněz. Méně FV panelů, to je také méně držáků, kabelů a práce při instalaci. To vše samozřejmě snižuje rovněž výslednou cenu fotovoltaické elektrárny.
  • Modernější technologie. Technologický vývoj postupuje dopředu mílovými kroky. S výkonnějšími FV panely tak současně dostanete zase o něco vychytanější zařízení.
  • Snadnější rozšiřitelnost. Když budete chtít rozšířit FVE o pár dalších 410Wp solárních panelů, za pár let budete mít nejspíš smůlu. Dost pravděpodobně se už nebudou vyrábět. Systém s 550Wp FV panely vám na případné rozšíření dává daleko víc času.
  • Vyšší maximální výkon FVE. Z 550Wp panelů se dá sestavit fotovoltaický systém až do celkového výkonu 9,9 kWp. Samozřejmě si můžete pořídit i výkonnější fotovoltaiku, ale dotaci dostanete maximálně na celkový výkon 10 kWp. K této hranici se víc přiblížíte právě pomocí 550Wp panelů.

A nemám tedy chtít ještě výkonnější FV panely?

Možná si říkáte, že když mají výkonnější solární panely tolik předností, měli byste si na střechu dát nějaké s ještě vyšším výkonem. I takové na trhu najdete. Jenže když si je pořídíte teď, výhra to rozhodně nebude.

Panely s výkonem nad 550 Wp se rychle přehřívají, dříve se opotřebují a zatím nemají ani tak vysokou efektivitu. Za pár let bude nejspíš vše jinak a standardem budou výkonnější panely. Teď jsou ale zlatým středem FV panely o výkonu 550 Wp.

Ušetříte za elektřinu, a ještě na to dostanete dotaci

Chtěli byste i vy šetřit náklady za elektřinu pomocí nejlepších FV panelů na trhu? Dejte nám o tom vědět pomocí jednoduchého poptávkového formuláře. Když ho vyplníte, za pár dní se vám ozveme a domluvíme si bezplatnou konzultaci přímo u vás na místě instalace. Tam vše proměříme, propočítáme a připravíme vám nezávaznou nabídku. V ní bude zakalkulována také štědrá státní dotace. Tu kompletně vyřídíme za vás. Berete? V tom případě nám o svém zájmu dejte vědět tady.

ZDARMA osobní konzultace

Přímo na místě zhodnotíme nemovitost a doporučíme nejvýhodnější řešení.

11 052 realizací po ČR

Jsme jednička trhu. Solární systém i tepelné čerpadlo vám postavíme v nížinách i na horách.

Zajištění vyřízení dotace

Vyřídíme vám dotaci v plné výši po splnění všech podmínek programu NZÚ.

Štědré záruky

Nadstandardní záruky až 30 let nejen na materiál, ale také na práci.