Jednička v počtu realizací v ČR
566 440 008 Po–Pá: 9–16 hod.

Tepelné čerpadlo Inverter X

Tepelné čerpadlo Inverter X VZDUCH - VODA ? Oproti země-voda a jiným typů nejnižší vstupní náklady, minimální stavební úpravy, kompaktní velikost, použitelné kdekoliv a bezúdržbový provoz.

 • Nízké pořizovací náklady
 • Rychlá návratnost
 • Nejnovější prověřený typ čerpadla
 • Nízká hlučnost
od 167 420 Kč

Cena celkem bez dotace: 232 420 Kč

Výše dotace: 65 000 Kč

Mám zájem

Schlieger je bezpečnou volbou

ZDARMA osobní konzultace

Přímo na místě zhodnotíme nemovitost a doporučíme nejvýhodnější řešení.

5 468 realizací po ČR

Jsme jednička trhu. Solární systém i tepelné čerpadlo vám postavíme v nížinách i na horách.

100% garance dotace

Vyřídíme vám dotaci v plné výši po splnění všech podmínek programu NZÚ.

Bezkonkurenční záruky

Nadstandardní záruky až 30 let nejen na materiál, ale také na práci.

Vlastnosti čerpadla Inverter X


Pracuje do −25 °C

Výstupní teplota až 62 °C

Vyrobeno kompletně z nerezové oceli

Záruka až 10 let

Hlučnost vyřešeno

Hlučnosti tepelných čerpadel věnujeme velkou pozornost. Naše technologické postupy dokázaly ztišit provoz čerpadel pod úroveň šepotu.

Skutečně! Běžná hlučnost našich čerpadel je totiž pouhých 39–45 dB. Vždy samozřejmě záleží na konkrétním umístění tepelného čerpadla (na čem stojí, jak daleko je od domu, co je v jeho okolí). Každopádně jsme v rámci legislativních norem vyvinuli nejtišší možné řešení.

 • On-line aplikace Siemens pro ovládání z mobilního telefonu
 • Topný faktor dosahuje až 4,4 COP, úspora oproti el. kotli až 80 %
 • Záruka 3 roky na tepelné čerpadlo a 10 let na kompresor. Součástí záruk je také bezplatná práce spojená se servisem či výměnou.

Inverter X je nová generace tepelných čerpadel typu vzduch - voda od společnosti SCHLIEGER, která umožní topení, chlazení a ohřev teplé vody.

Tepelné čerpadlo Inverter X je vhodné pro rodinné domy a malé komplexy budov. Je navrženo pro drsné klimatické podmínky a splňuje požadavky na vysokou kvalitu a dlouhou životnost.

Tepelné čerpadlo Inverter X dokáže efektivně pracovat i při venkovních teplotách –25 °C a dosahovat výstupní teploty vody až 62 °C.

Díky moderní technologii EVI dosahuje tepelné čerpadlo Inverter X až o 30 % účinnějšího provozu a až o 20 % vyššího topného faktoru než běžná tepelná čerpadla.


Další informace

Vybereme to nejlepší tepelné čerpadlo pro vás

01

Osobní konzultace

Přijede za vámi technický specialista Schliegeru.

02

Individuální řešení

Společně proberete současný typ vytápění, spotřebu domácnosti a vaše individuální požadavky.

03

Nabídka na míru

Připravíme nabídku, která padne jako ulitá vašim potřebám a přáním. Připojíme výpočet úspor a návratnosti.

Chci nabídku ZDARMA

Expertní konzultace ZDARMA do 48 hodin

 • Přijedeme k vám domů a zhodnotíme připravenost vaší nemovitosti
 • Zodpovíme vaše dotazy, upozorníme na potenciální slabá místa, doporučíme řešení
 • Spočítáme, kolik ušetříte, a vyčíslíme návratnost investice

Chci konzultaci zdarma

5 468 realizací po celé České republice

 • Jsme jednička na trhu v počtu realizací.
 • Solární systém i tepelné čerpadlo vám postavíme v nížinách i na horách.
 • Vlastní proškolené týmy montážníků

Chci konzultaci zdarma

5 468 realizací po celé České republice

Naše systémy fungují také na Slovensku, v Německu a dalších zemích EU.

Další realizace

Jak to funguje

1

Nezávazná poptávka

Po obdržení poptávky se vám do 48 hodin ozve náš technický specialista, který posoudí stávající topný systém, probere s vámi spotřebu a další potřebné informace pro zpracování první nabídky.

2

Technický návrh a odhad ceny
Do 48 hodin

Na základě předchozí komunikace s technických specialistou vám dáme k náhledu rámcovou nabídku s rozpisem použitých komponent a výpočtem úspor a návratností přímo pro vás.

3

Návštěva technika u vás
Do dalších 48 hodin

Náš technik přijede k vám domů a vše s vámi detailně projde. Zakládáme si na bezproblémové instalaci i vyřízení dotace a zapojení do sítě. Platí tedy dvakrát měř a jednou řež. Podrobně vám vysvětlíme všechny technické i praktické detaily a zodpovíme vaše otázky.

4

Jasná a férová nabídka
Další pracovní den

Po návštěvě technika vám dáme nabídku, která bude šitá přímo pro vás (zohledňující velikost domu, počet počtu osob v domácnosti a další parametry).

5

Podpis smlouvy
7–14 dní

Po odsouhlasení navrhovaného řešení vše sepíšeme s jasným přehledným rozpočtem a dojde k podpisu smlouvy.

6

Vypracování žádosti o dotaci
Průměrně 22 dní

Vypracujeme energetický posudek a vytvoříme projektovou dokumentaci. Jen s těmito materiály lze žádat o dotaci. Vše ale vyřídíme za vás.

7

Montáž, instalace a testování
Cca 30 dní

Vyšleme k vám naše dobře proškolené techniky, kteří vám celý systém naistalují a uvedou do provozu. Samozřejmostí je vysvětlení celého systému a aplikace pro váš chytrý telefon.

8

Revize systému
2–3 dny

Po instalaci systému vás navštíví revizní technik , který projde správnost zapojení pro legislativní účely a předá vám dokumenty pro změnu distribuční sazby pro tepelné čerpadlo. Následně je potřeba abyste si o změnu distribuční sazby zažádali u svého dodavatele elektřiny.

9

Vyplacení dotace
6 týdnů od doložení dokumentace

Po finálním dokončení celého systému dodáme veškeré dokumenty na statní fond životního prostředí, aby vám mohli vyplatit dotaci na váš účet.

Celý proces od poptávky přes realizaci až po vyplacení dotace zvládneme
v průměru za pouhé 3 měsíce.

Schlieger se nám líbil, protože vyřídili dotaci, měli dobré termíny a cenu. Čerpadlo má příjemný zvuk, je to spíše šustění.

Petr Janda
rockový zpěvák kapely Olympic

Časté dotazy

Jakou mám garanci, že dostanu dotaci na tepelné čerpadlo?

Stoprocentní. Pokud splňujete opravdu všechny podmínky programu NZÚ pro získání dotace, tak vám garantujeme, že ji získáte. A kdyby se přeci jen z nějakého důvodu stalo, že dotaci nedostanete, vyplatíme vám ji my.

Proč si můžeme dovolit nabídnout vám 100% garanci dotace? Každého zákazníka osobně navštíví náš technický specialista. Podrobně prozkoumá parametry vaší nemovitosti, prověří stávající topný systém a zjistí spotřebu vaší domácnosti. Díky tomu připravíme naprosto přesný energetický posudek a požádáme o dotaci na systém se správným výkonem. Vyplacení dotace nejvíc ohrožuje právě naddimenzovaný výkon systému. Tomu ale zabráníme podrobnou analýzou vaší nemovitosti.

Jak dlouho trvá realizace?

Celý proces od poptávky přes realizaci až po vyplacení dotace zvládneme v průměru za pouhé 3 měsíce. Pokud vás zajímají podrobnosti, můžete se podívat na detailní harmonogram.

Kolik díky tepelnému čerpadlu ušetřím?

To záleží na mnoha faktorech. Mezi ty nejdůležitější patří například stávající forma vytápění. Nejvíce ušetříte, pokud momentálně vytápíte svůj dům pomocí elektrokotle. U něj můžete srazit své platby za elektřinu až o 90 %. Pokud v současnosti používáte k vytápění plynový kotel, dokážete díky fotovoltaice s tepelným čerpadlem snížit náklady až o 50 %. V případě plynového kondenzačního kotle je to zhruba 30 %.

Každému zákazníkovi navrhujeme takové řešení, které mu poskytne nejvyšší možnou úsporu.

Jsou vaše výrobky z Číny?

Některé suroviny a prvosoučástky jsou také z Číny. Jednoduše proto, že se nikde jinde na světě nevyrábějí. Ve Schliegeru si velmi zakládáme na kvalitě a všechny naše subdodavatele opakovaně a důkladně prověřujeme. Většina výrobců našich komponent ale sídlí v Evropě (Německo, Nizozemí) nebo v USA.

Kdo mi tepelné čerpadlo namontuje?

Ve Schliegeru si zakládáme nejen na kvalitě našich produktů, ale také na precizní instalaci. Právě proto na montáže nevyužíváme neprověřené externí dělníky, ale výhradně vlastní týmy profi montážníků. Pravidelně je proškolujeme, a tak si hravě poradí rovněž se všemi inovacemi. I díky tomuto přístupu nepotřebuje 95 % našich instalací žádný servis ani po 3 letech provozu.

Chci cenovou nabídku na tepelné čerpadlo Inverter X

 • Získáte cenovou nabídku přesně pro vaši nemovitost. Do 48 hodin a nezávazně.

Proč chcete telefon? Pro co nejrychlejší řešení vaší poptávky vám budeme nejprve volat. Hovorem pohlídáme i to, aby e-mailová odpověď neskončila nedopatřením ve spamu.

Proč chcete okres? Díky informaci o okresu k vám vyšleme nejbližšího technického specialistu, aby s vámi zakázku prošel. Minimalizujeme tak čas, který čekáte na nabídku.

Odesláním formuláře uděluji souhlas společnosti Schlieger, s.r.o. ke
zpracování mých osobních údajů v souladu s evropským nařízením GDPR.