Jednička v počtu realizací v ČR
566 440 008 Po–Pá: 9–16 hod.

Tepelné čerpadlo Premium X
Tepelné čerpadlo Premium X Tepelné čerpadlo Premium X

A+++

Nejžádanější varianta

Tepelné čerpadlo Premium X VZDUCH - VODA ? Oproti země-voda a jiným typů nejnižší vstupní náklady, minimální stavební úpravy, kompaktní velikost, použitelné kdekoliv a bezúdržbový provoz.

 • Protihlukový plastový obal
 • Nejtišší varianta
 • Nízké pořizovací náklady
 • Odolné vnějším vlivům počasí
 • Rychlá návratnost
od 140 267 Kč

Cena celkem bez dotace: 280 267 Kč

Výše dotace: 140 000 Kč

Mám zájem

Nejnovější montáže

Nová zařízení instalujeme po celé České republice. Tohle jsou ta nejnovější.

Schlieger je bezpečnou volbou

ZDARMA osobní konzultace

Přímo na místě zhodnotíme nemovitost a doporučíme nejvýhodnější řešení.

6 053 realizací po ČR

Jsme jednička trhu. Solární systém i tepelné čerpadlo vám postavíme v nížinách i na horách.

Zajištění vyřízení dotace

Vyřídíme vám dotaci v plné výši po splnění všech podmínek programu NZÚ.

Bezkonkurenční záruky

Nadstandardní záruky až 30 let nejen na materiál, ale také na práci.

Vlastnosti čerpadla Premium X


Pracuje do –25 °C nižší teploty

Výstupní teplota až 62 °C

Vyrobeno kompletně z tvrzeného plastu

Účinnost A+++

Hlučnost vyřešeno

Hlučnosti tepelných čerpadel věnujeme velkou pozornost. Naše technologické postupy dokázaly ztišit provoz čerpadel pod úroveň šepotu.

Skutečně! Běžná hlučnost našich čerpadel je totiž pouhých 39–45 dB. Vždy samozřejmě záleží na konkrétním umístění tepelného čerpadla (na čem stojí, jak daleko je od domu, co je v jeho okolí). Každopádně jsme v rámci legislativních norem vyvinuli nejtišší možné řešení.

 • On-line aplikace Siemens pro ovládání z mobilního telefonu
 • Topný faktor dosahuje až 4,4 COP, úspora oproti el. kotli až 80 %
 • Záruka 3 roky na tepelné čerpadlo a 10 let na kompresor. Součástí záruk je také bezplatná práce spojená se servisem či výměnou.

Jako zdroj vytápění objektu doporučujeme tepelná čerpadla typu vzduch - voda Premium X 11 a Premium X 21, které pracuje do venkovní teploty až –25 °C a jeho výstupní teplota dosahuje až 62 °C.

V extrémně nízkých teplotách bude použit jako záložní (bivalentní) zdroj elektrokotel o celkovém výkonu 3–6–9 kW (spínání kaskádně). Tepelná čerpadla jsou automaticky řízena chytrým termostatem SIEMENS.

Čerpadlo Premium X využívá chladivo R32 Green Gas, které má až o 60 % vyšší výkon než jeho předchůdci a zároveň výrazně (až o 80 %) nižší produkci C02.

Premium X využívá technologii EVI. Hlavní výhodou této technologie je vyšší výstupní teplota – až 62 °C. Díky této technologii jsou naše čerpadla schopna topit bez bivalentního zdroje až do venkovní teploty –25 °C, a tím zároveň výrazně přispívají ke zvýšení topného faktoru.


Další informace

Vybereme to nejlepší tepelné čerpadlo pro vás

01

Osobní konzultace

Přijede za vámi technický specialista Schliegeru.

02

Individuální řešení

Společně proberete současný typ vytápění, spotřebu domácnosti a vaše individuální požadavky.

03

Nabídka na míru

Připravíme nabídku, která padne jako ulitá vašim potřebám a přáním. Připojíme výpočet úspor a návratnosti.

To vše zadarmo!

Chci nabídku ZDARMA

6 053 realizací po celé České republice

 • Jsme jednička na trhu v počtu realizací.
 • Solární systém i tepelné čerpadlo vám postavíme v nížinách i na horách.
 • Vlastní proškolené týmy montážníků

Chci konzultaci zdarma

6 053 realizací po celé České republice

Naše systémy fungují také na Slovensku, v Německu a dalších zemích EU.

Další realizace

Jak to funguje

1

Nezávazná poptávka

Po obdržení poptávky se vám do 48 hodin ozve náš technický specialista, který posoudí stávající topný systém, probere s vámi spotřebu a další potřebné informace pro zpracování první nabídky.

2

Technický návrh a odhad ceny
Do 48 hodin

Na základě předchozí komunikace s technických specialistou vám dáme k náhledu rámcovou nabídku s rozpisem použitých komponent a výpočtem úspor a návratností přímo pro vás.

3

Návštěva technika u vás
Do dalších 48 hodin

Náš technik přijede k vám domů a vše s vámi detailně projde. Zakládáme si na bezproblémové instalaci i vyřízení dotace a zapojení do sítě. Platí tedy dvakrát měř a jednou řež. Podrobně vám vysvětlíme všechny technické i praktické detaily a zodpovíme vaše otázky.

4

Jasná a férová nabídka
Další pracovní den

Po návštěvě technika vám dáme nabídku, která bude šitá přímo pro vás (zohledňující velikost domu, počet počtu osob v domácnosti a další parametry).

5

Podpis smlouvy
7–14 dní

Po odsouhlasení navrhovaného řešení vše sepíšeme s jasným přehledným rozpočtem a dojde k podpisu smlouvy.

6

Vypracování žádosti o dotaci
Průměrně 22 dní

Vypracujeme energetický posudek a vytvoříme projektovou dokumentaci. Jen s těmito materiály lze žádat o dotaci. Vše ale vyřídíme za vás.

7

Montáž, instalace a testování
Cca 30 dní

Vyšleme k vám naše dobře proškolené techniky, kteří vám celý systém naistalují a uvedou do provozu. Samozřejmostí je vysvětlení celého systému a aplikace pro váš chytrý telefon.

8

Revize systému
2–3 dny

Po instalaci systému vás navštíví revizní technik , který projde správnost zapojení pro legislativní účely a předá vám dokumenty pro změnu distribuční sazby pro tepelné čerpadlo. Následně je potřeba abyste si o změnu distribuční sazby zažádali u svého dodavatele elektřiny.

9

Vyplacení dotace
6 týdnů od doložení dokumentace

Po finálním dokončení celého systému dodáme veškeré dokumenty na statní fond životního prostředí, aby vám mohli vyplatit dotaci na váš účet.

Celý proces od poptávky přes realizaci až po vyplacení dotace zvládneme
v průměru za pouhé 3 měsíce.

Schlieger se nám líbil, protože vyřídili dotaci, měli dobré termíny a cenu. Čerpadlo má příjemný zvuk, je to spíše šustění.

Petr Janda
rockový zpěvák kapely Olympic

Časté dotazy

Jakou mám jistotu, že na tepelné čerpadlo dostanu dotaci?

Úspěšné zažádání a vyplacení dotace na tepelné čerpadlo dokážeme zajistit v drtivé většině případů. Zádrhel může nastat jen v situaci, že nesplňujete podmínky kotlíkových dotací nebo v žádosti uvedete nepravdivé informace.

Naši zkušení a informovaní specialisté vám podmínky dotačního programu detailně vysvětlí. Nemusíte se proto obávat, že jim neporozumíte. Ve Schliegeru vám poradíme, co přesně pro splnění dotačních podmínek učinit a nápomocni vám budeme po dobu celého procesu.

Jak dlouho trvá realizace?

Celý proces od poptávky přes realizaci až po vyplacení dotace zvládneme v průměru za pouhé 3 měsíce. Pokud vás zajímají podrobnosti, můžete se podívat na detailní harmonogram.

Kolik díky tepelnému čerpadlu ušetřím?

To záleží na mnoha faktorech. Mezi ty nejdůležitější patří například stávající forma vytápění. Nejvíce ušetříte, pokud momentálně vytápíte svůj dům pomocí elektrokotle. U něj můžete srazit své platby za elektřinu až o 90 %. Pokud v současnosti používáte k vytápění plynový kotel, dokážete díky fotovoltaice s tepelným čerpadlem snížit náklady až o 50 %. V případě plynového kondenzačního kotle je to zhruba 30 %.

Každému zákazníkovi navrhujeme takové řešení, které mu poskytne nejvyšší možnou úsporu.

Jsou vaše výrobky z Číny?

Některé suroviny a prvosoučástky jsou také z Číny. Jednoduše proto, že se nikde jinde na světě nevyrábějí. Ve Schliegeru si velmi zakládáme na kvalitě a všechny naše subdodavatele opakovaně a důkladně prověřujeme. Většina výrobců našich komponent ale sídlí v Evropě (Německo, Nizozemí) nebo v USA.

Kdo mi tepelné čerpadlo namontuje?

Ve Schliegeru si zakládáme nejen na kvalitě našich produktů, ale také na precizní instalaci. Právě proto na montáže nevyužíváme neprověřené externí dělníky, ale výhradně vlastní týmy profi montážníků. Pravidelně je proškolujeme, a tak si hravě poradí rovněž se všemi inovacemi. I díky tomuto přístupu nepotřebuje 95 % našich instalací žádný servis ani po 3 letech provozu.

Další otázky a odpovědi

Chci cenovou nabídku na tepelné čerpadlo Premium X

 • Získáte cenovou nabídku přesně pro vaši nemovitost. Do 48 hodin a nezávazně.

Proč chcete telefon? Pro co nejrychlejší řešení vaší poptávky vám budeme nejprve volat. Hovorem pohlídáme i to, aby e-mailová odpověď neskončila nedopatřením ve spamu.

Proč chcete okres? Díky informaci o okresu k vám vyšleme nejbližšího technického specialistu, aby s vámi zakázku prošel. Minimalizujeme tak čas, který čekáte na nabídku.