Jednička v počtu realizací v ČR
226 223 800 Po–Pá: 9–16 hod.

O nás

Václav Sýkora Zakladatel společnosti Schlieger

Obnovitelné zdroje energie budou nejen pro ČR v budoucnosti klíčové.

Je jedním ze spoluzakladatelů Schliegeru a hlavním vizionářem firmy. Vašek vystudoval VŠE a už během studií na vysoké škole se zajímal o obnovitelné zdroje. Ve Schliegeru plní Vašek roli vizionáře a hlavního stratéga. Právě on rozhoduje o tom, jaké produkty bude firma prodávat a kam se budou ubírat její další kroky.

Jeho hlavní vizí je vybudovat přední českou firmu v oblasti obnovitelných zdrojů, která bude umět zajišťovat vše od A do Z – tedy bude si zařízení nejenom vyrábět, montovat, servisovat, ale i vyvíjet a zlepšovat s využitím těch nejmodernějších technologií. Právě díky eliminaci spousty mezičlánků v celém tomto procesu se podařilo Schliegeru zkonstruovat vlastní a cenově dostupná řešení pro české zákazníky v oblasti tepelných čerpadel a fotovoltaiky,

Markéta Chrbolková Zakladatelka společnosti Schlieger

Obnovitelné zdroje energie budou nejen pro ČR v budoucnosti klíčové.

Druhým spoluzakladatelem je Markéta, která taktéž vystudovala VŠE. Markéta se pohybuje v oblasti tepelných čerpadel a fotovoltaiky přes více než 12 let. Už během studií na vysoké škole ji fascinovaly moderní technologie v oblasti udržitelných zdrojů. Díky svým technickým znalostem je schopná tepelné čerpadlo nejenom sama navrhnout, zkonstruovat, namontovat i optimalizovat a stála také u zrodu prvních čerpadel naší vlastní výroby. Ve firmě je tak právě ona odborným garantem, který ručí za vysokou kvalitu a bezchybné fungování našich výrobků.

Kromě toho má Markéta na starosti ve firmě všechny provozní záležitosti – počínaje instalacemi a montážemi, dotačním řízením a konče zákaznickou linkou a servisem. Vlastní několik osvědčení o profesních kvalifikaci, které musí vlastnit topenáři a montéři tepelných čerpadel a fotovoltaiky (8. paragraf pro elektrikáře, montéry a topenáře). Je také držitelem osvědčení pro montéry solárních kolektorů, které vydává Svaz chladící a klimatizační techniky.

O vzniku společnosti

Nápad založit společně firmu se uzrál v hlavách obou zakladatelů – Markéty i Vaška již během studií na vysoké škole. Z vypůjčených peněž od rodičů se tehdy vydali během studií do Skandinávie, kde uzavřeli výhradní zastoupení pro prodej a montáž tepelných čerpadel společnosti Euronom.

Za prvních utržených peněz společně pořídili první firemní automobil značky Ford Focus a ještě v témže roce vznikla společnost Schlieger, s.r.o. Markéta díky svým technickým znalostem se stává odborníkem na tepelná čerpadla a Vašek si bere na starosti obchodní činnost firmy a vzájemně se tak doplňují.

Firmě se daří již od počátku a tepelná čerpadla od společnosti Euronom nachází své první zákazníky. Náš vůbec první zákazník, pan Tarčinec, používá toto tepelné čerpadlo dodnes.

Postupem času se firma Schlieger inspiruje v oblasti kvality a efektivity také u německých čerpadel, ale protože samotná německá čerpadla měla příliš dlouhou návratnost (návratnost byla až o 5 let delší než je nyní), začínají oba zakladatelé hledat i jiný způsob, jak pro české klienty zajistit zařízení, která budou cenově dostupnější a zároveň budou natolik kvalitní jako německé výrobky.

A tak se v hlavách obou zakladatelů začíná rodit myšlenka, že bude nejlepší začít si vyvíjet vlastní zařízení pod značkou Schlieger.

Navazujeme tak v roce 2015 spolupráci s ČVUT a začínáme pracovat na konstrukci a optimalizaci vlastních tepelných čerpadel ve spolupráci s renomovaným odborníkem – Ing. doc. Tomášem Matuškou – s vedoucím oddělení Energetické systémy budov v Univerzitním centru energeticky efektivních budov ČVUT. V následujících letech navazujeme spolupráci s VUT a společně pracujeme na konstrukci ještě lepších tepelných čerpadel.

"Veškerý materiál bereme přímo od výrobců a k zákazníkovi posíláme pouze navše vlastní proškolené montážní týmy. To považujeme za základní klíč našeho podnikání."

Václav SýkoraZakladatel společnosti Schlieger

"Náš první zákazník, pan Tarčinec, používá námi namontované tepelné čerpadlo dodnes."

Markéta ChrbolkováZakladatelka společnosti Schlieger

Kontrolujeme pro vás celý proces

Vlastní sklady

Vlastní sklady

  • Vlastní zařízení máme
  • Garantovaný certifikovaný proces výroby, automatizace
  • Vlastní sklady kde a jak velké, díky výrobě nabízíme top ceny
Montáž od našich proškolených montážníků

Montáž od našich proškolených montážníků

  • Vlastní montážníci
  • Minimální chybovost krytá zárukou
  • Minimální chybovost krytá zárukou
Garantovaný profesionální servis

Garantovaný profesionální servis

  • Přijedeme k vám domů a zhodnotíme připravenost vaší nemovitosti
  • Zodpovíme vaše dotazy, upozorníme na potenciální slabá místa, doporučíme řešení
  • Spočítáme kolik uspoříte a návratnost investice

ZDARMA osobní konzultace

Přímo na místě zhodnotíme nemovitost a doporučíme nejvýhodnější řešení.

11 052 realizací po ČR

Jsme jednička trhu. Solární systém i tepelné čerpadlo vám postavíme v nížinách i na horách.

Zajištění vyřízení dotace

Vyřídíme vám dotaci v plné výši po splnění všech podmínek programu NZÚ.

Štědré záruky

Nadstandardní záruky až 30 let nejen na materiál, ale také na práci.